Умни трикове за отглеждане на лозя, които никой не обсъжда

Умни трикове за отглеждане на лозя, които никой не обсъжда

Умни трикове за отглеждане на лозя, които никой не обсъжда

Blog Article

От голямо значение е и дебелината на пръчките, които ще присаждаме. И калемът, и подложката трябва да са с еднаква дебелина.

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

След края на бурната ферментация, виното се отделя от джибрите. Джибрите са твърдата съставка на гроздовите зърна, ципите, а в някои случаи и неотделените чепки. Наричат се още пращина или комини. Те се отделят, понеже отнемат от аромата и свежестта на виното и му придават тръпчив вкус. Любителите винари, трябва да внимават в плуващите джибри да не проникне кислород от въздуха, който ще увеличи количеството оцетно-кисели бактерии и крайният продукт ще е оцет.

Калемът се поставя на подложката, като се стремим отрезите да се припокрият,

Своята технология за пръскане на лозя за последните сезони, която е много успешна, сподели с нас един млад, но много опитен читател.

/ Аминокиселини Хоби торове Водоразтворими торове Водоразтворими торове

Те са лозя най-сериозният конкурент на лозите и ако ги оставим на мира, силно намаляват добива и общото състояние на насаждението.

При двата метода на съхранение, джибрите, съдът и мястото около него се поръсват с дървесна пепел. Добре съхранените джибри от червено грозде придобиват червен цвят, а белите сортове – зеленикав.

За целта чудесна работа вършат автоматично отклоняващите се органи на вертикалните и хоризонтални фрези.

Лозарски плуг Култиватор Култивиране Дискова брана Фреза

Там където опасността от измръзване през зимата е голяма, лозите се отглеждат приземно и през есента след листопада се загрибват.

Те могат да обработват и по-дълбоко, и по-плитко, и освен култивиране, с тях се прави още разрохкване, дисковане, брануване.

То се провежда при фаза наедряване на зърната на гроздето.

Report this page